Czy zapomniałeś tytułu książki, którą uwielbiałeś? Nie martw się za bardzo, nie jesteś jedyną osobą, której się to przytrafia. Każdy z nas w pewnym momencie zapomniał tytuł wszystkich książek, które przeczytał. Pozostawiliśmy nawet głęboko w pamięci, o czym były te książki, do tego stopnia, że mamy wątpliwości, czy je czytaliśmy, czy nie. To, co chciałabym zrobić w tym dzisiejszym poście, to pokazać ci serię małych wskazówek, dzięki którym zapamiętasz tytuł jakiejkolwiek książki i będziesz mógł polecić ją komuś innemu lub zapamiętać ją, ponieważ jesteś zainteresowany ponownym jej przeczytaniem.

Tak, wiem. To denerwujące nie pamiętać o czymś, zwłaszcza jeśli jest to książka, która wywarła na ciebie szczególny wpływ. Mamy tyle rzeczy w głowie, że nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich książek, które przeczytaliśmy. Czasami pamięć jest bliska zaproponowania rozwiązania w postaci tytułu, ale nie jesteśmy w stanie do niego dotrzeć. Jak to się mówi: „mamy to na końcu języka”, ale nie potrafimy sobie przypomnieć i ruszyć w kierunku rozwiązania. Jesteśmy w stanie spędzić godziny, a nawet dni, myśląc o tym, czy możemy przypomnieć sobie tytuł książki, z różnym skutkiem.

Znajdź swoją kolejną lekturę

Najprostszą i najszybszą rzeczą jaką możesz zrobić jest wyszukiwanie w Google. Zbierz drobne informacje, które posiadasz o książce (autor, bohaterowie, miasto, w którym rozgrywa się akcja opowieści, jakiś charakterystyczny element, czy wydawnictwo) i zapytaj w wyszukiwarce. Najprawdopodobniej książka pojawi się na pierwszej stronie Google, jeśli połączysz np. nazwisko osoby i wydawcy, nazwisko autora i bohaterów lub słowo „książka” i nazwę miasta, w którym toczy się akcja.

Zapytaj w internecie wyspecjalizowane społeczności o tego typu zagadnienia

Jeśli wyszukiwanie nie jest wystarczające, ponieważ nie otrzymasz wyników, których się spodziewałeś usłyszeć, należy wiedzieć, że istnieje kilka społeczności w internecie specjalizujących się w lokalizacji książek poprzez proste opisy.