Co zrobić, kiedy nie potrafisz przypomnieć sobie tytułu książki?

Co zrobić, kiedy nie potrafisz przypomnieć sobie tytułu książki?

Czy zapomniałeś tytułu książki, którą uwielbiałeś? Nie martw się za bardzo, nie jesteś jedyną osobą, której się to przytrafia. Każdy z nas w pewnym momencie zapomniał tytuł wszystkich książek, które przeczytał. Pozostawiliśmy nawet głęboko w pamięci, o czym były te książki, do tego stopnia, że mamy wątpliwości, czy je czytaliśmy, czy nie. To, co chciałabym zrobić w tym dzisiejszym poście, to pokazać ci serię małych wskazówek, dzięki którym zapamiętasz tytuł jakiejkolwiek książki i będziesz mógł polecić ją komuś innemu lub zapamiętać ją, ponieważ jesteś zainteresowany ponownym jej przeczytaniem.

Tak, wiem. To denerwujące nie pamiętać o czymś, zwłaszcza jeśli jest to książka, która wywarła na ciebie szczególny wpływ. Mamy tyle rzeczy w głowie, że nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich książek, które przeczytaliśmy. Czasami pamięć jest bliska zaproponowania rozwiązania w postaci tytułu, ale nie jesteśmy w stanie do niego dotrzeć. Jak to się mówi: „mamy to na końcu języka”, ale nie potrafimy sobie przypomnieć i ruszyć w kierunku rozwiązania. Jesteśmy w stanie spędzić godziny, a nawet dni, myśląc o tym, czy możemy przypomnieć sobie tytuł książki, z różnym skutkiem.

Znajdź swoją kolejną lekturę

Najprostszą i najszybszą rzeczą jaką możesz zrobić jest wyszukiwanie w Google. Zbierz drobne informacje, które posiadasz o książce (autor, bohaterowie, miasto, w którym rozgrywa się akcja opowieści, jakiś charakterystyczny element, czy wydawnictwo) i zapytaj w wyszukiwarce. Najprawdopodobniej książka pojawi się na pierwszej stronie Google, jeśli połączysz np. nazwisko osoby i wydawcy, nazwisko autora i bohaterów lub słowo „książka” i nazwę miasta, w którym toczy się akcja.

Zapytaj w internecie wyspecjalizowane społeczności o tego typu zagadnienia

Jeśli wyszukiwanie nie jest wystarczające, ponieważ nie otrzymasz wyników, których się spodziewałeś usłyszeć, należy wiedzieć, że istnieje kilka społeczności w internecie specjalizujących się w lokalizacji książek poprzez proste opisy.

Author Image
admin