Każdy czytelnik ma swoje ulubione gatunki literackie. Jedni preferują książki fantastyczne, drudzy horrory, a jeszcze inni kryminały. Te ostatnie cieszą się ciągłym zainteresowaniem i niesłabnącą popularnością.

Czym właściwie jest kryminał? Po pozycje, których autorów warto sięgnąć? O tym można przeczytać poniżej!

Czym jest kryminał?

Kryminał to potoczne określenie powieści kryminalnej. Zazwyczaj wątek fabuły dotyczy przestępstwa popełnionego w niewyjaśnionych okolicznościach. W zależności od pomysłu autora głównym bohaterem może być przestępca lub osoba starająca się rozwiązać zagadkę.

Dość często w powieściach kryminalnych czytelnicy mają również możliwość poznać bohaterów od strony prywatnej. Książki tego gatunku cechuje przede wszystkim sam temat przestępstwa zazwyczaj morderstwa, sposób jej popełnienia i rozwikłania, ale też trzymanie odbiorców w napięciu praktycznie do ostatniej strony. Nawet gdy w treści pojawiają się przesłanki podpowiadające końcowe rozwiązanie, to nierzadko zwrot akcji jest naprawdę zaskakujący.

Jacy autorzy kryminałów są najbardziej znani?

Zarówno w Polsce, jak i za granicą można znaleźć powieści kryminalne, które są wręcz rozchwytywane przez czytelników.

Do popularnych autorów spoza Polski z całą pewnością należą: Harlan Coben, Graham Masterton, Jo Nesbo i Stieg Larsson. Natomiast w naszym kraju przodują: Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Joanna Chmielewska i Małgorzata Oliwia Sobczak.

Co ciekawe, w księgarniach każdego roku pojawiają się liczne, nowe pozycje z gatunku powieści kryminalnych. Jednak początkującym autorom dość ciężko jest przebić się i dotrzeć do czytelników. Więcej artykułów o autorach (nie tylko kryminałów) znajdziesz w serwisie https://www.poet.pl/.