Nie zostawiaj najdroższych książek na widoku.

Są książki do których masz niekontrolowaną miłość. Książki, które lubisz mieć w ważnym miejscu w domu, aby cieszyć się ich towarzystwem i które tylko ty możesz dotknąć i przeczytać. Teraz, te książki są w niebezpieczeństwie, gdy ludzie przychodzą do twojego domu.

Aby uniknąć kłopotliwych lub niebezpiecznych sytuacji, staraj się trzymać je poza zasięgiem wzroku. Połóż je na górze półki i postaraj się ukryć za innymi książkami. Jeśli widzisz, że jest to zbyt skomplikowane, zabierz je do innego pokoju. Pamiętaj, że stawką są twoje najcenniejsze książki.

Daj do zrozumienia innym, że twoje książki są twoim największym skarbem.

Nie ma większej satysfakcji dla miłośnika czytania i książek jako niż dumne pochwalenie się swoją osobistą kolekcją. Dlatego też zajmują one ważne miejsce w naszych domach. Dla tych ludzi książki są tak ważne, że nie wahają się przemyśleć swojego życia rodzinnego (np. posiadanie mniejszej liczby dzieci), byle tylko ich książki miały odpowiednią przestrzeń.

Ważne jest, aby tę miłość do książek uzmysłowić przyjaciołom i rodzinie. Miłość, która może być szalona. To sprawi, że ludzie, którzy przychodzą do twojego domu będą czujni i zastanowią się więcej niż dwa razy, czy poprosić cię o książkę, czy nie. Prawie zawsze jest to drugie rozwiązanie, aby uniknąć jakichkolwiek szkód i konfrontacji.

Oznacz wszystkie swoje książki osobistą tabliczką, która je identyfikuje.

Być może drugą największą radością z otrzymania książki jest oznaczenie jej jako swojej własnej. Ten moment, kiedy wyjmujesz swoją osobistą, spersonalizowaną pieczątkę, moczysz ją w tuszu i zaznaczasz pierwszą lub ostatnią stronę książki (lub grzbiet okładki).

Rejestruj książki, które wypożyczasz.

Czasami prawie niemożliwe jest odmówić wypożyczenia książki. Może ta osoba pożycza ci książki bez względu na to, jak długo jesteś z nią związany, a może jest to krewny, który zrobił dla ciebie niezliczoną ilość rzeczy. W takich przypadkach trzeba przygotować (miejmy nadzieję, że częściowe) pożegnanie z książką.

Bardzo ważne jest, aby śledzić książki, które pożyczasz i te, które otrzymujesz z powrotem, aby nie zwariować. Bardzo ciekawe jest również zrobienie zdjęcia z dostarczenia książki, aby utrwalić jej stan i uniknąć przykrych odczuć związanych z uszkodzeniami. Jak dana osoba tylko zobaczy, że to robisz, na pewno zajmie się twoją książką jak swoim własnym dzieckiem.