Jeśli posiadacie wiele książek i chcielibyście je dobrze skatalogować, aby wiedzieć o nich wszystko, to powinna was zainteresować aplikacja „Moja Biblioteka”. Dostępna jest za darmo w sklepie Play w systemie Android.

JAK TO DZIAŁA?
Bardzo łatwo. Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon i ją otworzyć, żeby zacząć dodawać swoje książki. Można je wpisać w aplikacji ręcznie poprzez podanie danych książki, np. autor, tytuł, rok wydania, wydawnictwo itp., albo można użyć skanera, aby skopiować kod kreskowy z tyłu książki. Wtedy wszystkie informacje wypełnią się automatycznie. Inną opcją jest wpisanie numeru ISBN, także wtedy dane o książce pojawią się od razu.
Kiedy dodamy wszystkie posiadane książki, to zostaną one skatalogowane alfabetycznie – według tytułu lub nazwiska autora. Można wybrać dowolną opcję. Właściciel biblioteki będzie mógł również wyróżnić je na te przeczytane i jeszcze nieprzeczytane.

Pożyczanie książek innym osobom

DODATKOWE FUNKCJE APLIKACJI „MOJA BIBLIOTEKA”
Poza książkami, w aplikacji można także umieścić komiksy. Dodawanie działa podobnie jak w przypadku pozycji książkowych.
Atrakcyjną funkcją są statystyki. Dwa graficzne wykresy pokazują liczbę procentową przeczytanych i nieprzeczytanych książek, a także liczbę przeczytanych i nieprzeczytanych stron (łącznie ze wszystkich książek). Poza tym są pokazane jeszcze trzy rankingi „TOP10”. Pierwszy z nich to klasyfikacja autorów, dzięki temu można zobaczyć jakiego autora najchętniej się czyta. Druga klasyfikacja obejmuje wydawnictwa, pokaże to, z jakiego wydawnictwa dana osoba ma najwięcej książek. Ostatnim rankingiem są gatunki. Pokazuje ona jakiego typu literatura dominuje w domowej bibliotece – czy to kryminał, biografie czy fantastyka, albo całkiem inna kategoria.