Książki to źródło wiedzy, rozrywki a także wielu ciekawych historii. Każdy znajdzie coś dla siebie, od biografii ulubionej sławy, przez wydarzenia historyczne po gorący romans. Jest to świetny sposób na relaks i oderwanie od rzeczywistości. Szczególną sympatią wśród czytelników cieszą się książki oparte na faktach. Jeśli szukasz ciekawej książki z tej kategorii oto kilka propozycji.
„M jak morderca” Przemysława Semczuka to dobra pozycja dla fanów krwawych historii i niezrównoważonych morderców. Książka liczy 288 stron i przedstawia mroczną historię Karola Kota nazywanego również wampirem. Człowiek ten miał na sumieniu wiele zbrodni, głównie z użyciem noża. Na ofiary typował sobie osoby bezbronne najczęściej dzieci ale również kobiety. Zbrodnie miały miejsce w Krakowie w roku 1964 wszystko się zaczęło. Czytając książkę zapoznasz się z profilem psychologicznym Karola Kota, jego odczuciami i myślami. Przerażające, że człowiek może postępować w ten sposób a do życia i śmierci podchodzić tak lekko.
„Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?” wstrząsająca historia autorstwa Justyny Kopińskiej przedstawiająca losy wychowanków ośrodka prowadzonego przez siostry zakonne. Ogrom bólu, cierpienia i upokorzenia z jakimi codziennie spotykały się te dzieci. Dla ludzi o mocnych nerwach. Ogrom zła wyrządzonego dzieciom przez owe siostry jest w tej książce wręcz przytłaczający.
Chcesz rozwijać wyobraźnię? Czytaj książki fantasy
„ Płacz niemymi łzami” to książka napisana przez Joe Peters. Podobnie jak poprzednia zapoznaje czytelnika z przerażająca historią krzywdzonego dziecka tym razem przez najbliższych. Chłopiec przeżywa istny koszmar który funduje mu własna matka. Traumatyczne przeżycia odbierają chłopcu mowę. Dorośli zawodzą, chłopiec nie może liczyć na szczęśliwe dzieciństwo ani pomoc.
„Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” autorstwa Swietłany Aleksijewicz to książka doskonała dla pasjonatów historii. Książka jest ciekawa i porusza trudną tematykę wojny. Jest tu wiele bohaterskich kobiet, książka wzruszająca do łez, pozwalająca czytelnikowi na refleksję o wartości jaką jest życie, człowieczeństwo.
„Byłem asystentem doktora Mengele” to książka napisana przez Miklosa Nyiszli. Tematyka również porusza losy ludzi w trakcie wojny. Tym razem jednak czytelnik może zapoznać się z doktorem Mengele i jego bestialskimi eksperymentami na ludziach. Przysięga Hipokratesa dla tego człowieka nie była żadną wartością.
Książki napisane na faktach poruszają zwykle trudną tematykę i ukazują ogrom zła jakie drzemie w ludziach. Nikt z nas nie chciałby przeżywać takich historii i spotkać się z ludźmi w których jest chęć zniszczenia człowieka a radość czerpie z cierpienia innych. Tacy ludzie są bezwzględni i nie wzrusza ich płacz czy prośby innych o litość. Czytanie tego rodzaju książek jest jednak bardzo ważne. Dzięki takim lekturom możemy uświadomić sobie jakie zaburzenia są w ludzkich psychikach, jak zły może być świat. Dzięki temu poszerzamy swoją wiedzę, ale również mamy szasnę na refleksję nad ważnymi życiowymi aspektami.
Super. Czekam na część drugą