Każdy dom posiada takie szczególne cechy, dzięki którym wyróżnia się na tle innych i sprawia, że domownicy czują się w nim przytulnie.
Drobne bibeloty przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zdjęcia, które sprawiają, że jest rodzinnie. I książki, które dodają charakteru i wiele mówią o mieszkańcach.
O ile wyposażeniem wnętrz wyrażamy nasz gust, to o tyle książkami jesteśmy w stanie zbudować pierwsze wrażenie o naszej osobie. Oczywiście są książki, które pojawiają się w każdym domu i są niezwykle popularne. Ale są też takie, które zdradzają, co lubimy, co jest nasza pasja i gdzie angażujemy nasz wolny czas i myśli.
Książka nie jest atrybutem każdego domu, ale nie da się ukryć, że bez książek panuje pustka.
Nie ważne, jakie książki posiadamy. Najważniejsze, abyśmy faktycznie z nich korzystali. Wracali do nich lub patrząc na nie, kojarzyli mile chwile. To jedna z nielicznych rzecz, które towarzyszą nam niemal od narodzin. Często książki przekazujemy z pokolenia na pokolenie, dzieląc się nimi z poczuciem, że innym też sprawiają wiele radości. Audiobook nie zastąpi kolorowej książeczki maluszkowi, który poznaje świat przez obrazki. W książce z biblioteki nie zaznaczymy ulubionych fragmentów, do których czujemy czasami potrzebę wrócić. Ekranizacja nie odda atmosfery, gdyż reżyser zawsze ma swoją wizję na daną historię. Dodatkowo są książki, które rozwijają nasze pasje. Książki kulinarne, poradniki, słowniki to nieoceniona baza wiadomości. Z czasem nasze biblioteczki rozrastają się i musimy znaleźć im godne miejsce.

Co zrobić, kiedy nie potrafisz przypomnieć sobie tytułu książki?

Świetne do przechowywania książek będą półki i regały. Możemy również przechowywać je w witrynkach.
W pokoju dziecięcym zaplanujmy półkę na książeczki, gdyż kiedy są one w widocznym miejscu, to częściej po nie sięgamy. Pokój nastolatka to biblioteczka z lekturami i interesujące nas pozycje obyczajowe, historyczne czy komiksy.
Starajmy się, aby było to miejsce pod ręką. Łatwo dostępne. Zadbajmy też o to, żeby nie kurzyły się bardzo lub po prostu na bieżąco usuwajmy kurz.
Jak widać, książki towarzyszą nam cały czas. Poza rozrywką i wiedzą dostarczają również estetycznych wrażeń. Ozdabiamy nimi mieszkania. Rozwijajmy się więc nieustannie, a jednocześnie upiększajmy swoje otoczenie. Spersonalizowane domy są bardziej przyjemne, nie kojarzą się z hotelowym pokojem. Dają poczucie bezpieczeństwa. Zadbajmy więc o to.